Projektet

 
Kompleksi Afarist-banesorė “Rezidenca e Mbretėreshės 2” -Prishtinė
 

“Rezidenca e Mbretėreshės 2”, vazhdimėsi e dy objekteve tashmė tė perfunduara, pėrbėhet nga 4 ndėrtesa nė lagjen e Muhaxherėve, nė rrugė “Gazmend Zajmi”. Objekti ka leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizimin.
Me dizajn dhe arkitekturė mirė tė menduar ėshtė kompleksi mė i ri qė do tė ofroj pėr qytetarėt qetėsin, komoditetin dhe gjithēka qė i ka munguar kėsaj pjese. Parkingu I mjaftueshėm, hapėsira tė gjelbėruara dhe kėndi I lojėrave pėr fėmijė janė vetėm disa nga pėrparėsitė qė ofron kompleksi ynė, pa pėrmendur pozitėn shumė tė favorshme tė lokacionit e cila ėshtė lidhet me qendrėn e qytetit, afėrsi shkollėn, qendren e studentėve, parkun e qytetit etj. Tė gjitha kėto kompletojnė objektin tonė duke ofruar siguri dhe qetėsi pėr banorėt e saj.

 

 

 


Detajet e projektit


Banesat e kontraktuara- Ndėrtesa 1 (LISTA)     

PDF:                                                

                                                

 Ndėrtesa 1

Banesa 117.13m²  Kati 1                                       

Banesa 85.55m²  Kati 1-7                                                                       

Banesa 115.91m²  Kati 1-7

Banesa 52.77m²  Kati 2-8   

Banesa 64.11m²  Kati 2-8                                     

Banesa 176.34m²  Kati 8                                      

Banesa 175.73m²  Kati 9                                   

       

Banesat e kontraktuara- Ndėrtesa 2 (LISTA)  

Ndėrtesa 2

Banesa 116.44m²  Kati 1                                       

Banesa 103.23m²  Kati 1-8                                                                       

Banesa 54.22m²  Kati 1-12

Banesa 89.30m²  Kati 1-13   

Banesa 53.60m²  Kati 1-13                                     

Banesa 116.40m²  Kati 2-8                                      

Banesa 114.63m²  Kati 3                                 

Banesa Duplex 107.42m²  Kati 9-10

Banesa 119.21m²  Kati 9                                      

Banesa 109.70m²  Kati 10-11

Banesa Duplex 130.15m²  Kati 11-12

Banesa 66.20 m²  Kati 12                                      

Banesa 128.41m²  Kati 13                                    

Banesa 208.57m²  Kati 14            

 

Banesat e kontraktuara- Ndėrtesa 3 (LISTA)  

Ndėrtesa 3

Banesa 121.20m²  Kati 1-6                                       

Banesa 80.55m²  Kati 1-6                                                                       

Banesa 55.33m²  Kati 1-9

Banesa 89.93m²  Kati 1-9   

Banesa 59.25m²  Kati 1-9                                     

Banesa 113.73m²  Kati 7                                      

Banesa 78.57m²  Kati 7-9                                   

Banesa 113.73m²  Kati 8-9

 

Banesat e kontraktuara- Ndėrtesa 4 (LISTA)   

Ndėrtesa 4

Banesa 59.64m²  Kati 1-5                                       

Banesa 114.05m²  Kati 1-5                                                                       

Banesa 80.76m²  Kati 1-5

Banesa 89.78m²  Kati 1-6   

Banesa 161.40m²  Kati 6                                     

Penthouse 180.50 Kati7