Projektet

Kompleksi Afarist-banesorė “Rezidenca e Mbretėreshės 2” -Prishtinė

“Rezidenca e Mbretėreshės 2”, vazhdimėsi e dy objekteve tashmė tė perfunduara, pėrbėhet nga 4 ndėrtesa nė lagjen e Muhaxherėve, nė rrugė “Gazmend Zajmi”. Objekti ka leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizimin.
Me dizajn dhe arkitekturė mirė tė menduar ėshtė kompleksi mė i ri qė do tė ofroj pėr qytetarėt qetėsin, komoditetin dhe gjithēka qė i ka munguar kėsaj pjese. Parkingu I mjaftueshėm, hapėsira tė gjelbėruara dhe kėndi I lojėrave pėr fėmijė janė vetėm disa nga pėrparėsitė qė ofron kompleksi ynė, pa pėrmendur pozitėn shumė tė favorshme tė lokacionit e cila ėshtė lidhet me qendrėn e qytetit, afėrsi shkollėn, qendren e studentėve, parkun e qytetit etj. Tė gjitha kėto kompletojnė objektin tonė duke ofruar siguri dhe qetėsi pėr banorėt e saj.

 

Detajet e projektit

 

Objekti afaristo-banesor "RREZJA 2" -Prishtinė

Objekti afaristo-banesor "RREZJA 2" me etazhitet B+S+P+7+PH pėrbėhet nga
dy lamela A1/2 dhe A2/2 nė lagjen Kalabria, rruga "Dervish Hima“. Objekti
posedon leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizmin. Pėrveē
hapėsirave komode tė banimit kompleksi ynė ofron parking tė mjaftueshėm,
hapėsira tė gjelbruara, kėndin e lojrave pėr fėmijė dhe lokacion shumė tė
favorshėm i orientuar nė pjesėn e qytetit me zhvillim tė hovshėm urban si dhe
me qasje te lehtė pėr hyrje dhe dalje nė qytetin e Prishtinės.

 

 

Detajet e projektit

 

 

Kompleksi Afarist-banesorė “Rukolli 6” -Prishtinė

““Rukolli 6” objektė Afarist - Banesor 2B+S+P+10E i pėrbėrė nga Lamella “A” & Lamella “B” nė lagjen e Mati 1, me qasje nė rrugė C. Objekti ka leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizimin. Me dizajn dhe arkitekturė mirė tė menduar ėshtė kompleksi mė i ri qė do tė ofroj pėr qytetarėt qetėsin, komoditetin dhe gjithēka qė i ka munguar kėsaj pjese. Parkingu I mjaftueshėm, hapėsira tė gjelbėruara dhe kėndi I lojėrave pėr fėmijė janė vetėm disa nga pėrparėsitė qė ofron kompleksi ynė, pa pėrmendur pozitėn shumė tė favorshme tė lokacionit.

 

 

Detajet e projektit

 

Objekti afaristo-banesor "A8" - Rruga C Prishtinė

Nė rr.Shaqir Igrishta, pranė Rrugės C, nė korrik 2020 kemi filluar me ndėrtimin e objektit afaristo-banesor A8 me strukturė 2B+P+9E. Objekti gjendet nė lagjen Mati 1, njė lagje me infrastrukturė moderne dhe zhvillim tė hovshėm arkitektonik, shumė mirė e lidhur me pjesėt tjera tė qytetit, me arkitekturė dhe pozicion shumė tė bukur, qė banuesve do t’iu ofrojė komoditet, qetėsi, siguri dhe banim tė standardeve tė larta. Parkingu i mjaftueshėm, hapėsirat e gjelbėruara dhe pjesa e lojėrave pėr fėmijė, bashkė me pamjen e bukur tė rrethinės, i japin vlerė dhe e bėjnė tė veēantė kėtė pallat.

Objekti do tė ketė parkingjet nėntokėsore dhe poashtu ato tė jashtme, katin e afarizmit dhe 9 kate me njėsi banimi, duke i dhėnė funksionalitet tė plotė objektit dhe kualitet jetese banorėve. 

 

 

Detajet e projektit

 

Objekti afaristo-banesor "RREZJA" -Prishtinė

Objekti afaristo-banesor "RREZJA" me etazhitet B+S+P+7+PH pėrbėhet nga
dy lamela A1/2 dhe A2/2 nė lagjen Kalabria, rruga "Dervish Hima“. Objekti
posedon leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizmin. Pėrveē
hapėsirave komode tė banimit kompleksi ynė ofron parking tė mjaftueshėm,
hapėsira tė gjelbruara, kėndin e lojrave pėr fėmijė dhe lokacion shumė tė
favorshėm i orientuar nė pjesėn e qytetit me zhvillim tė hovshėm urban si dhe
me qasje te lehtė pėr hyrje dhe dalje nė qytetin e Prishtinės.

 

 

Detajet e projektit

 

Kompleksi Afarist-banesorė “Rezidenca e Mbretėreshės” -Prishtinė

“Rezidenca e Mbretėreshės” objektė Afarist - Banesor 2B+S+P+14E i pėrbėrė nga Lamella “B” & Lamella “C” nė lagjen e Muhaxherėve, nė rrugė “Gazmend Zajmi. Objekti ka leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizimin.
Me dizajn dhe arkitekturė mirė tė menduar ėshtė kompleksi mė i ri qė do tė ofroj pėr qytetarėt qetėsin, komoditetin dhe gjithēka qė i ka munguar kėsaj pjese. Parkingu I mjaftueshėm, hapėsira tė gjelbėruara dhe kėndi I lojėrave pėr fėmijė janė vetėm disa nga pėrparėsitė qė ofron kompleksi ynė, pa pėrmendur pozitėn shumė tė favorshme tė lokacionit e cila ėshtė lidhet me qendrėn e qytetit, afėrsi shkollėn, qendren e studentėve, parkun e qytetit etj. Tė gjitha kėto kompletojnė objektin tonė duke ofruar siguri dhe qetėsi pėr banorėt e saj.

 

 

 

 

 

Detajet e projektit

 

Kompleksi Afarist-banesorė ,,RUKOLLI  IX'' -Skenderaj

 Kompleksi Afarist-banesorė,,RUKOLLI IX'' -Skenderaj  gjendet  nė ,rr,,Fehmi dhe Xhevė Lladrovci''  , kompleksi do te ketė dy objekte (A dhe B) me afarist-banesorė B+P+ 6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe: banim –depo , Pėrdhesa : banim –afarizėm , dhe 6 etazha me banim.

 

 

 

 

 

Detajet e projektit

 

Kompleksi Afarist-banesorė,,Lagja e Re'' -Skenderaj

           Lagja e Re, Objekti nr.6 gjendet nė rrugėn ,, Dėshmorėt e Kombit’’ nė Skenderaj . Objekti afarist-banesorė B+P+ 6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe , : banim –depo , Pėrdhesa : banim –afarizėm , dhe 6 etazha me banim me kėto tipe tė banesave :112.75m², 89.35m², 86.60 m² , 84.40 m²,.

 

 

 

Detajet e projektit

 

Kompleksi Afarist-banesorė,,Lagja e Re'' -Skenderaj

           Lagja e Re, Objekti nr.5 gjendet nė rrugėn ,, Dėshmorėt e Kombit’’ nė Skenderaj . Objekti afarist-banesorė B+P+ 6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe , : banim –depo , Pėrdhesa : banim –afarizėm , dhe 6 etazha me banim me kėto tipe tė banesave :112.75m², 89.35m², 86.60 m² , 84.40 m²,.

 

 

 

Detajet e projektit

Objekti Afarist-banesorė B+P+5E,,RUKOLLI  2'' -Prishtinė

          

Objketi Afarsit –Banesore  B+P+5E  Blloku A dhe Blloku B Lagja Mati 1 rruga ,,Ndue Perlleshi’’ Prishtine

Objektet pėrmbajnė dy  blloqe banimi : ku bodrumi ka destinim garazhues , ku pėrdhesa ka destinim afarsit dhe 5 etazhe me banim me kėto tipe te banesave :  67.30 m² , 75.70 m², 72.30 m², 112.10 m²,88.90 m²,81.00 m², 86.20m²,101.90 m², si dhe ne katin e peste me kėto tipe : 67.30 m² , 75.70 m², 89.10 m², 78.20 m²,66.30 m²,86.70 m², 86.20m²,101.90 m².

 

 

 

Detajet e projektit

 

Kompleksi Afarist-banesorė,,Lagja e Re'' -Skenderaj

           Lagja e Re, Objekti nr.4 gjendet nė rrugėn ,, Dėshmorėt e Kombit’’ nė Skenderaj . Objekti afarist-banesorė B+P+ 6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe , : banim –depo , Pėrdhesa : banim –afarizėm , dhe 6 etazha me banim me kėto tipe tė banesave : 86.60 m² , 84.00 m²,  65.20 m².

 

 

 

Detajet e projektit

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Kompleksi Afarist-banesorė ,,Rukolli-VIII'' -Skenderaj

           Objekti afarist–banesore B+S+P+9E,ndodhet nė sheshin ,, Adem Jashari’’ nė Skenderaj, ka kėtė pėrmbajtje duke filluar nga bodrumi dhe sutereni qe janė te dedikuar pėr garazha, pėrdhesa dhe kati pėr afarizėm si dhe 8 etazhe janė me banesa. Hyrja e objektit ėshtė suteren ku neper etazhe kalohet me anėn shkalleve dhe dy ashensorėve. Objekti ka banesa te tipave te ndryshme si eshte pėrshkruara nė detaje te projektit.

 

 

 

Detajet e projektit

 

Kompleksi Afarist-banesorė,,Lagja e Re'' -Skenderaj

           Lagja e Re, Objekti nr.3 gjendet nė rrugėn ,, Dėshmorėt e Kombit’’ nė Skenderaj . Objekti afarist-banesorė B+P+ 6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe , : banim –depo , Pėrdhesa : banim –afarizėm , dhe 6 etazha me banim me kėto tipe tė banesave : 86.60 m² , 84.00 m²,  65.20 m².

 

 

 

Detajet e projektit

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Kompleksi Afarist-banesorė,,Lagja e Re'' -Skenderaj

           Lagja e Re, Objekti nr.2 gjendet nė rrugėn ,, Dėshmorėt e Kombit’’ nė Skenderaj . Objekti afarist-banesorė B+P+S+ 6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe , Sutereni : banim –depo , Pėrdhesa : banim –afarizėm , dhe 6 etazha me banim me kėto tipe tė banesave : 86.60 m² , 84.00 m²,  65.20 m².

 

 

 

Detajet e projektit

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Objekti afarist-banesorė,,Rukolli VII'' -Skenderaj

           Objekti afarist-banesorė,,Rukolli VII'' gjendet nė rrugėn,,18 Qėrshori’’ nė Skenderaj . Objekti afarist-banesorė B+P+6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe , Pėrdhesa : afarizėm , dhe 6 etazha me banim me kėto tipe tė banesave : 89.40 m² , 90.50 m², 90.00 m², 60.40 m².

 

 

 

Detajet e projektit

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Kompleksi Afarist-banesorė,,Lagja e Re'' -Skenderaj

           Lagja e Re, Objekti nr.1 gjendet nė rrugėn ,, Dėshmorėt e Kombit’’ nė Skenderaj . Objekti afarist-banesorė B+P+S+ 6E ka kėtė destinim nėpėr etazha , Bodrumi : garazhe , Sutereni : banim –depo , Pėrdhesa : banim –afarizėm , dhe 6 etazha me banim me kėto tipe tė banesave : 86.60 m² , 57.80 m², 112.75 m², 65.20 m².

 

 

 

Detajet e projektit

 

 

Kompleksi Afarist-banesorė ,,RUKOLLI   V'' -Skenderaj

          Kompleksi Afarist-banesorė,,RUKOLLI  V'' -Skenderaj  gjendet  nė rr,,28 Nėntori'' pėrballė objektit te ri te kuvendit komunal, kompleksi do te ketė dy objekte (1 dhe 2) me te gjithė infrastrukturėn pėrcjellėse.

Rreth detajeve e lokacionit te objekteve kliko ketu:,,RUKOLLI  V''

 

 

 

 

Detajet e projektit

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Kompleksi Afarist-banesorė ,,RUKOLLI   IV'' -Skenderaj

          Kompleksi Afarist-banesorė,,RUKOLLI  IV'' -Skenderaj  gjendet  nė rr,,Fehmi dhe Xhevė Lladrovci''

 

 

 

 

Detajet e projektit

.................................................................................................................................................................................................................

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Kompleksi Afarist-banesorė,,Veranda'' Objekti nr.II-Prishtinė

          Kompleksi Afarist-banesorė,,Veranda'' Objekti nr.II mė leje ndėrtimi mė nr.05-351-61606 gjendet nė lagjen ,, Arbėria 3 ''- nė Prishtinė

 

 

 

 

Detajet e projektit

.................................................................................................................................................................................................................

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Objekti Afarist-banesorė,,Rukolli III''-Skėnderaj

          Objekti  afaristo-banesorė gjendet nė rrungėn ,, 28 Nėntori''- nė Skenderaj

 -Etazhitet  B+S+P +6 E 

 -Bodrumi  ka destinim garzhor, sutereni, pėrdhesa, etazha e parė kanė destinim  afaristė , dhe etazhat tjera  me banim.

 -Ndėrtesa pėrmban 5 etazhe banim me kėto tipe tė banesave :75m², 79m², 85m², 90m², 100m² kėtu pėrfshihen banesa tri dhomėshe dhe katėr dhomėshe

 


Detajet e projektit
 

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Objekti Afarist-banesorė nė Klinė

Objekti  afaristo-banesorė gjendet  nė Klinė

 -Etazhitet  P+6 E  

-Ndėrtesa ka pėrdhesen dhe katin e parė me destinim afaristė -lokale

 -Ndėrtesa pėrmban 5 etazhe banim me kėto tipe tė banesave :70m²,   89m² , 93m², 98 m²,101m², kėtu pėrfshihen banesa tri dhomėshe dhe katėr dhomėshe

 

.


Detajet e projektit  

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Objekti Afarist-banesorė nė Drenas

Objekti  afaristo-banesorė gjendet nė rrungėn ,, Fehmi e Xhevė Lladrovci ''- nė Drenas pėrball  Kuvendit Komunal Drenas.

 -Etazhitet  B+P +7E 

 -Pėrdhesa, etazha e parė kanė destinim  afaristė , dhe etazhat tjera  me banim.

 -Ndėrtesa pėrmban 6 etazhe banim me kėto tipe tė banesave :40 m², 60 m², 65 m , 67 m , 74m ,75 m, 84 m², 103 m²,  kėtu pėrfshihen  njė dhomėshe , dy dhomėshe , banesa tri dhomėshe dhe katėr dhomėshe.

 


Detajet e projektit

 

Vėrejtje tė gjitha banesat janė shitur

Objekti Afarist-banesorė,,Rukolli II''-Skėnderaj

Objekti  afaristo-banesorė gjendet nė rrungėn ,, Fehmi dhe Xhevė Lladrovci ''- nė Skėnderaj 

 -Etazhitet  B + P +6 E 

 -Bodrumi  ka destinim garzhor, , pėrdhesa ka destinim  afaristė , dhe etazhat tjera  me banim.

 -Ndėrtesa pėrmban 6 etazhe banim me kėto tipe tė banesave :62m², 65m², 67m², 70m², 77m²  78m² 82m² 111m² 134 m² kėtu pėrfshihen  banesa dy dhomėshe, banesa tri dhomėshe, dhe katėr dhomėshe

 


Detajet e projektit