Projektet

Kompleksi Afarist-banesorė “Rezidenca e Mbretėreshės” -Prishtinė

“Rezidenca e Mbretėreshės” objektė Afarist - Banesor 2B+S+P+14E i pėrbėrė nga Lamella “B” & Lamella “C” nė lagjen e Muhaxherėve, nė rrugė “Gazmend Zajmi. Objekti ka leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizimin.
Me dizajn dhe arkitekturė mirė tė menduar ėshtė kompleksi mė i ri qė do tė ofroj pėr qytetarėt qetėsin, komoditetin dhe gjithēka qė i ka munguar kėsaj pjese. Parkingu I mjaftueshėm, hapėsira tė gjelbėruara dhe kėndi I lojėrave pėr fėmijė janė vetėm disa nga pėrparėsitė qė ofron kompleksi ynė, pa pėrmendur pozitėn shumė tė favorshme tė lokacionit e cila ėshtė lidhet me qendrėn e qytetit, afėrsi shkollėn, qendren e studentėve, parkun e qytetit etj. Tė gjitha kėto kompletojnė objektin tonė duke ofruar siguri dhe qetėsi pėr banorėt e saj.

 

 

 


Detajet e projektit


Banesat e kontraktuara- Llamella B (LISTA)     

PDF:                                                

                                                    Llamella B

Banesa 50.0m²  Kati 1-9                                       

Banesa 69.4m²  Kati 1-13                                      

Banesa 81.6m²  Kati 1-9                                   

Banesa 83.2m²  Kati 1-9

Banesa 85.0m²  Kati 1-9                                       

Banesa 90.6m²  Kati 1-13                                      

Banesa 117.5m²  Kati 12-13                                   

Banesa 120.8m²  Kati 10                                     

Banesa 132.9m²  Kati 10                                      

Banesa 165.8m²  Kati 11                                   

Banesa 177.8m²  Kati 14

                                      

       

Banesat e kontraktuara- Llamella C (LISTA)    

                     

                                         Llamella C

 

Banesa 42.8m²  Kati 1-9                                       

Banesa 61.5m²  Kati 2,4,6,8                                      

Banesa 62.8m²  Kati 2,4,6,8                                   

Banesa 84.6m²  Kati 1-9

Banesa 92.0m²  Kati 1-9                                       

Banesa 113.4m²  Kati 1                                      

Banesa 114.1m²  Kati 11                                   

Banesa 115.6m²  Kati 1-9

Banesa 121.7m²  Kati 10

Banesa 124.3m²  Kati 3,5,7,9                                         

Banesa 125.6m²  Kati 11                                      

Banesa 126.9m²  Kati 10-13                                   

Banesa 136.9m²  Kati 10

Banesa 171.4m²  Kati 12-13                                   

Banesa 177.0m²  Kati 14