Projektet

 
Objekti afaristo-banesor "A8"- Rruga C Prishtinė

Nė rr.Shaqir Igrishta, pranė Rrugės C, nė korrik 2020 kemi filluar me ndėrtimin e objektit afaristo-banesor A8 me strukturė 2B+P+9E. Objekti gjendet nė lagjen Mati 1, njė lagje me infrastrukturė moderne dhe zhvillim tė hovshėm arkitektonik, shumė mirė e lidhur me pjesėt tjera tė qytetit, me arkitekturė dhe pozicion shumė tė bukur, qė banuesve do t’iu ofrojė komoditet, qetėsi, siguri dhe banim tė standardeve tė larta. Parkingu i mjaftueshėm, hapėsirat e gjelbėruara dhe pjesa e lojėrave pėr fėmijė, bashkė me pamjen e bukur tė rrethinės, i japin vlerė dhe e bėjnė tė veēantė kėtė pallat.

Objekti do tė ketė parkingjet nėntokėsore dhe poashtu ato tė jashtme, katin e afarizmit dhe 9 kate me njėsi banimi, duke i dhėnė funksionalitet tė plotė objektit dhe kualitet jetese banorėve. 

 

 


Detajet e projektit


Banesat e kontraktuara- Blloku A8, Rruga C (LISTA)     

PDF:                                                

                                                    Kati 1

Banesa 79.4m²  Kati 1                                       

Banesa 84.6m²  Kati 1                                                                       

Banesa 87.3m²  Kati 1

Banesa 81.7m²  Kati 1   

Banesa 64.6m²  Kati 1                                     

Banesa 132.5m²  Kati 1                                      

Banesa 109.1m²  Kati 1                                   

Banesa 58.6m²  Kati 1       

                                         Kati 2,3,4,6,7

Banesa 79.4m²  Kati 2,3,4,6,7                                       

Banesa 84.6m²  Kati 2,3,4,6,7                                                                      

Banesa 87.3m²  Kati 2,3,4,6,7

Banesa 81.7m²  Kati 2,3,4,6,7   

Banesa 87.2m²  Kati 2,3,4,6,7                                     

Banesa 109.1m²  Kati 2,3,4,6,7                                      

Banesa 109.1m²  Kati 2,3,4,6,7                                  

Banesa 58.6m²  Kati 2,3,4,6,7 

                                     Kati 5

Banesa 79.4m²  Kati 5                                       

Banesa 84.6m²  Kati 5                                                                      

Banesa 87.3m²  Kati 5

Banesa 81.7m²  Kati 5   

Banesa 64.6m²  Kati 5                                     

Banesa 132.5m²  Kati 5                                      

Banesa 109.1m²  Kati 5                                   

Banesa 58.6m²  Kati 5 

                                         Kati 8

Banesa 79.3m²  Kati 8                                       

Banesa 103.4m²  Kati 8                                   

Banesa 81.5m²  Kati 8

Banesa 87.2m²  Kati 8 

Banesa 109.1m²  Kati 8                                       

Banesa 109.1m²  Kati 8                                      

Banesa 58.6m²  Kati 8                                   

 

                                         Kati 9
 

Banesa 135.3m²  Kati 9                                       

Banesa 87.9m²  Kati 9                                      

Banesa 119.5m²  Kati 9