Projektet

Kompleksi Afarist-banesorė “Rukolli 6” -Prishtinė

““Rukolli 6” objektė Afarist - Banesor 2B+S+P+10E i pėrbėrė nga Lamella “A” & Lamella “B” nė lagjen e Mati 1, me qasje nė rrugė C. Objekti ka leje ndėrtimi pėr tė gjitha katet e banimit dhe afarizimin. Me dizajn dhe arkitekturė mirė tė menduar ėshtė kompleksi mė i ri qė do tė ofroj pėr qytetarėt qetėsin, komoditetin dhe gjithēka qė i ka munguar kėsaj pjese. Parkingu I mjaftueshėm, hapėsira tė gjelbėruara dhe kėndi I lojėrave pėr fėmijė janė vetėm disa nga pėrparėsitė qė ofron kompleksi ynė, pa pėrmendur pozitėn shumė tė favorshme tė lokacionit..

 

 

 


Detajet e projektit


Banesat e kontraktuara- Blloku A (LISTA)     

PDF:                                                

                                         Kati P

Banesa 106.8m²  Kati P                                       

Banesa 85.2m²  Kati P                                                                       

Banesa 62.0 m²  Kati P

Banesa 80.4m²  Kati P

Banesa 84.0m²  Kati P    

 

                                                    Kati 1

Banesa 106.6m²  Kati 1                                       

Banesa 85.2m²  Kati 1                                                                       

Banesa 143.6m²  Kati 1

Banesa 84.0m²  Kati 1    

                                         Kati 2

Banesa 106.6m²  Kati 2                                       

Banesa 85.2m²  Kati 2                                                                       

Banesa 143.6m²  Kati 2

Banesa 84.0m²  Kati 2    

                                     Kati 3-6

Banesa 106.6m²  Kati 3-6                                       

Banesa 106.3m²  Kati 3-6                                                                       

Banesa 121.9m²  Kati 3-6

Banesa 84.0m²  Kati 3-6    

                                         Kati 7- 8

Banesa 106.6m²  Kati 7-8                                       

Banesa 85.2m²  Kati 7-8                                   

Banesa 62.0m²  Kati 7-8

Banesa 81.9m²  Kati 7-8 

Banesa 84.0m²  Kati 7-8                                       
                                      

                                         Kati 9
 

Banesa 129.7m²  Kati 9                                       

Banesa 129.1m²  Kati 9                                      
 

 

Banesat e kontraktuara- Blloku B (LISTA)    

                     

                                                    Kati 1

Banesa 95.1m²  Kati 1                                       

Banesa 118.6m²  Kati 1                                                                       

Banesa 88.0m²  Kati 1

Banesa 63.4m²  Kati 1    

                                         Kati 2

Banesa 95.1m²  Kati 2                                       

Banesa 118.6m²  Kati 2                                                                       

Banesa 88.0m²  Kati 2

Banesa 63.4m²  Kati 2    

                                     Kati 3-6

Banesa 95.1m²  Kati 3-6                                       

Banesa 118.6m²  Kati 3-6                                                                      

Banesa 88.0m²  Kati 3-6

Banesa 63.4m²  Kati 3-6

 

                                         Kati 7- 9

Banesa 94.0m²  Kati 7-9                                       

Banesa 118.3m²  Kati 7-9                                 

Banesa 88.0m²  Kati 7-9

Banesa 63.4m²  Kati 7-9                                        
                                      

                                      Kati10

Banesa 115.7m²  Kati 10                                       

Banesa 132.5m²  Kati 10